Pracujesz w firmie, w której często wykonuje się prace na wysokościach? W takim razie na pewno przyda Ci komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, jakim są podnośniki koszowe. Sprawdź ten artykuł i zobacz, czemu warto postawić na te urządzenia.

Co to są podnośniki koszowe?

Zanim wyjaśnię, czemu warto postawić na wynajem podnośników koszowych w Gliwicach, w pierwszej kolejności należy się skupić na tym, czym są podnośniki koszowe. Są to urządzenia, które pozwalają na wywindowanie pracownika na pożądany przez nas poziom. To bardzo bezpieczne i komfortowe rozwiązanie. Dlaczego? Konstrukcja została wykonana w taki sposób, by pracownikom, którzy są w koszu, nic się nie stało. Kosz ma wysokie barierki, które chronią przed upadkiem. Tego typu sprzęt składa się ze specjalnego wysięgnika, który jest mocowany na podwoziu samochodowym. Z kolei on jest unoszony w górę za pomocą napędu hydraulicznego. Warto wspomnieć o tym, że podnośniki samojezdne są napędzane elektryczne oraz za pomocą silnika spalinowego. To pozwala dostosować wybór urządzenia do warunków pracy.

Podnośnik koszowy – jakie są jego możliwości?

Podnośniki koszowe mają wiele zalet. Jednym z nich jest jego zasięg. Na rynku jest wiele rodzajów tego typu urządzeń. Niektóre z nich mają zasięg kilkunastu, a inne ponad pięćdziesięciu metrów. Dzięki temu to rozwiązanie sprawdzi się przy każdej sytuacji. W zależności, czy pracujesz przy domku jednopiętrowym czy też przy biurowcu, wybierasz sprzęt o odpowiednim zasięgu i możesz wykonywać swoją pracę. Poza tym podnośniki koszowe maja wysoki udźwig. W niektórych urządzeniach wynosi on 350-400 kg, dzięki czemu bez problemu wejdą do niego dwie osoby wraz ze sprzętem lub materiałem. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że są to bardzo uniwersalne urządzenia. Zawdzięczają to swojej konstrukcji, które są rozmaite. W ofercie firm, które oferują wynajem podnośników koszowych Gliwice, znajdziesz modele z długim, wysuwanym ramieniem, który ma duży zasięg, jak i te unoszone wyłącznie pionowo (podnośniki nożycowe lub masztowe). Nic więc dziwnego, że z tego rozwiązania korzysta tak wiele branż. Są one wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale też przez monterów kamer lub reklam, straż pożarną, czy też firmy, które zajmują się pielęgnacją roślin.