Jak budżet obywatelski plac zabaw, boisko, ścieżka rowerowa wpływa na bezpieczeństwo naszych dzieci? Więcej informacji w artykule i na stronie: http://budzet-obywatelski.pl/.

W trosce o bezpiczeństwo naszych dzieci

W naszym miejscu zamieszkania mamy nowe, zapisane w ustawie narzędzie wpływu na decyzje odnoszące się do codziennego życia. Budżet obywatelski plac zabaw, ścieżka rowerowa, boisko, ogrodzony teren zielony służący do wypoczynku rodzin z dziećmi – to są świetne inicjatywy, które bardzo podnoszą bezpieczeństwo naszych dzieci.

My rodzice mamy istotny wpływ na wybór i wprowadzenie w życie poprzez głosowanie sms – owe lub papierowe ważnych dla naszych pociech inwestycji, które również nam dają komfort i poczucie spokoju o młodsze pokolenie.

Na jakiej zasadzie działają budżety obywatelskie?

Aby uzyskać informacje, jak to działa – należy sprawdzić na witrynie internetowej danej jednostki samorządowej zakładkę budżet obywatelski plac zabaw i inne. Tam znajdziemy wszystkie wskazówki jak można zgłaszać projekty, jak przebiega system głosowania oraz jakie są terminy wykonywania poszczególnych etapów.

Możemy mieć realny udział w decydowaniu o inwestycjach i powinniśmy jako rodzice poważnie zaangażować się w organizowanie odpowiedniej pod względem potrzeb i bezpieczeństwa przestrzeni do aktywności naszych pociech. Budżet obywatelski plac zabaw, mała infrastruktura i architektura to bardzo wiele rozwiązań, które możemy wprowadzić do naszego bezpośredniego otoczenia zgodnie z tym, czego naprawdę nasze dzieci potrzebują do bezpiecznej zabawy i edukacji. Mamy prawo do takich działań, więc korzystajmy z niego dla dobra naszej małej wspólnoty.