Skleroterapia jest zabiegiem za pomocą którego usuwa się pajączki, jak również poważniejsze schorzenia, czyli żylaki. Zabieg ten jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, nie wywołującym żadnych skutków ubocznych. Na czym on polega? Odpowiedź w tym artykule.

Bezbolesny zabieg

Ważne jest również to, że skleroterapia jest zabiegiem bezbolesnym. Pacjent podejmujący się jego może jedynie odczuwać dyskomfort i ból porównywalny z ugryzieniem komara. Sam zabieg trwa około dwudziestu minut i zaraz po nim można wrócić do codziennie wykonywanych zajęć. Polega on na wstrzykiwaniu odpowiedniego preparatu w miejsce, gdzie występują żylaki, czy pajączki i w skutek jego działania rozbite naczyńka się zamykają. Ostatecznie wszystko znika z powierzchni nóg i nie zostaje po tym żadna blizna. Ważne jest również to, że koszty takiego zabiegu nie są znacznie wygórowane. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach każdy może sobie pozwolić na taki zabieg.

Skuteczna forma walki z żylakami

Aktualnie skleroterapia jest jedną z najskuteczniejszych form radzenia sobie z żylakami i pajączkami. Ze względu na to, że jest on w pełni bezpieczny, to coraz więcej osób decyduje się na poddanie się jemu. Jedynym wskazaniem po wykonaniu zabiegu jest to, że nie można się opalać, ponieważ może to wywołać niechciane skutki uboczne. Nie można również na raz usunąć dużej liczby żylaków czy pajączków. Odstęp pomiędzy takimi zabiegami powinien wynosić średnio od siedmiu do dziesięciu dni. W ramach takich zabiegów można jednak usunąć wszystkie żylaki bez potrzeby przechodzenia leczenia jakimiś kremami, czy mało skutecznymi tabletkami. Aktualnie zabieg ten jest jedną ze skuteczniejszych opcji radzenia sobie z żylakami i pajączkami. Ważny jest jedynie wybór kliniki, w której chcemy aby taki zabieg został przeprowadzony. Tylko zabieg przeprowadzony przez profesjonalistę może być zabiegiem skutecznym i bezbolesnym. Dlatego też przed wybraniem odpowiedniej kliniki, warto poczytać na jej temat opinie, które mogą świadczyć od jakości usług w takiej klinice wykonywanych. Warto więc ostatecznie się nimi sugerować i na ich podstawie podjąć decyzję.