Bolący czy uszkodzony ząb może skutecznie uprzykrzać życie. Zwłaszcza wtedy, gdy z powodu bólu nie można się wyspać, a kolejnego dnia trzeba wcześnie rano wstać do pracy. Łykanie silnych środków przeciwbólowych nie jest skutecznym rozwiązaniem, gdyż przynosi tylko chwilową ulgę, a zepsutego zęba nie w ten sposób nie wyleczymy. Jak zapobiegać takim sytuacjom?

Profilaktyka to podstawa

Aby nie dopuścić do poważnych kłopotów, ważna jest przede wszystkim profilaktyka. Powinniśmy przynajmniej dwa razy do roku stawić się na wizycie kontrolnej u stomatologa. Zalecane są wizyty co 6 miesięcy. Jeśli chodzi o dziedzinę, jaką jest stomatologia Tychy dają mieszkańcom dostęp do wielu specjalistów. Nie ma sensu odwlekać wizyty do czasu, aż zacznie się dziać coś naprawdę poważnego. Istnieje spora szansa, że przy regularnej kontroli lekarz dentysta będzie w stanie szybko zauważyć wszelkie niepokojące zmiany. Wówczas leczenie będzie mniej bolesne i mniej kosztowne, niż w przypadku konieczności leczenia kanałowego czy usuwania całego zęba. Po co samemu narażać się na większe cierpienie?

Wizyta u stomatologa nie musi być bolesna

Wiele osób twierdzi, że wizyta u stomatologa to nic przyjemnego. Z pewnością jednak będzie ona przyjemniejsza, gdy wykonujemy ją profilaktycznie. Gdy natomiast docieramy do gabinetu ze spuchniętą szczęką i problemem z jej otwarciem, trudno liczyć na miłą wizytę, nawet jeśli stomatologia w Tychach stoi na wysokim poziomie. Oczywistym jest, że dentysta chce dobra swoich pacjentów i nie będzie dążył do uczynienia wizyty okropnym przeżyciem. W końcu to lekarz, który ma nam pomóc. Trzeba też zadbać o to, aby nasze dzieci miały na bieżąco kontrolowany stan uzębienia. Wielu dentystów ma delikatne podejście do małych pacjentów i potrafi sprawić, aby wizyta w gabinecie nie była strasznym doświadczeniem. Warto poszukać, które gabinety w naszej okolicy mają odpowiednie podejście do małych dzieci. Czasem bowiem samemu trudno przekonać malucha, aby się nie bał. Istotne jest tutaj właściwe podejście lekarza i umiejętność przekonania dziecka, że jest w gabinecie bezpieczne i że to wszystko dla jego dobra.