Tort dla dziecka powinien być dla niego atrakcyjny wizualnie. Zwłaszcza dzieci, które są niejadkami chętniej sięgną po tort, który kojarzy im się z postaciami z ulubionych bajek – http://tortyjakmarzenie.pl/najpopularniejsze-torty-bajkowe. Dlaczego te torty są dla nich tak bardzo atrakcyjne?

Tort, którym pochwalisz się przed kolegami

Wybierając bajkowy tort dla dziecka warto zdecydować się na motyw, który jest na czasie. Dziecko będzie niezwykle dumne z tortu, który przypomina jednego z bohaterów Psiego Patrolu. Jeśli dodatkowo jest miłośnikiem zwierząt to taki słodki prezent będzie dla niego idealny. Dzieci ochoczo będą sobie robiły zdjęcia z tortem, jeszcze zanim solenizant zdmuchnie świeczki. Jego niepowtarzalny smak sprawi, że znikną opory przed zniszczeniem kawałek po kawałku tego misternego dzieła, które dzięki niezwykłej estetyce smakować będzie jeszcze lepiej.

Torty bajkowe formą uznania

Dzieci bardzo czekają na słodkie prezenty od rodziców, kiedy po raz pierwszy wybierają się do szkoły. Czasem mają pewien lęk przed pierwszym dniem. Zamówienie dla dziecka tortu z dedykacją może dodać mu otuchy. Będzie ona większa, jeśli tort będzie w kształcie ulubionej animowanej postaci z bajki. Mogą to być bohaterowie bajki Madagaskar, albo Kraina Lodu. Takie torty są również doskonałą formą uznania dla dziecka. Za osiągnięcia w nauce rodzic może dziecku zafundować bajkowy tort. Z pewnością zmotywuje go to do starania się o dobre oceny również w kolejnym roku.

Torty bajkowe formą prezentu

Jeszcze do niedawna najpopularniejszymi tortami bajkowymi były torty z Angry Birds. Dzieci uwielbiający tą bajkę zrobiłyby wszystko by mieć jak najwięcej akcesoriów z nią związanych. Dlatego tort z bohaterami bajki może wprawić je w prawdziwy zachwyt. Ponieważ nie musi on być w kształcie jednego z Angry Birds, a jedynie być udekorowany figurkami cukrowymi z postaciami bajki dziecko, jeśli nie chce nie musi ich jeść i może zostawić sobie na pamiątkę. Wśród popularnych postaci z bajek był oczywiście również Zygzak McQueen. Ten niepowtarzalny samochód również może być częścią tortu z masy cukrowej, która zostanie ocalona przed zjedzeniem. Obecnie szał dzieci padł na bajki, które są czytane przez rodziców, a ich bohaterami są słodkie maskotki. Zatem bajkowy tort dziecka może być również ozdobiony postaciami Słodziaków.

Torty bajkowe dla małych dzieci

Mniejsze dzieci również uwielbiają bajki. Ich szczególną uwagę przykuwa Świnka Peppa i jej braciszek George. Słodkie świnki to świetny pomysł na ozdobienie truskawkowego lub malinowego tortu, pokrytego masą cukrową. Maluch będzie zachwycony takim tortem, a urodziny pozostaną dla niego długo niezapomnianym przeżyciem. Mówi się, że je się najpierw oczami i choć zwykle nawet małych dzieci nie trzeba zachęcać do zjedzenia kawałka tortu, to jednak warto wybrać kolorowy tort, którego z chęcią skosztują nawet bardzo wybredne, co do słodkości dzieci. Dla małego dziecka warto wybrać również tort smurfowy. Jak wiadomo Smurfy uwielbiały jagody, dlatego ten smak musi pojawić się pomiędzy warstwami słodkiego biszkoptu.

Dzieci są dumne, że rodzice zwracają uwagę na ich zainteresowania

Duże znaczenie ma również fakt, że wybierając tort bajkowy można pokazać dziecku, że zna się jego upodobania i w szczególnym dniu urodzin, imienin czy też pierwszego dnia w szkole chce się mu ofiarować coś wyjątkowego. Ponieważ dzieci stale zabiegają o uwagę rodziców takie gesty szczególnie zapadają im w pamięć i z pewnością będą je wspominać jeszcze w dorosłym życiu, niekoniecznie pamiętając jaką tego dnia otrzymały zabawkę.

Tort bajkowy – na co zwracają uwagę dzieci?

Torty bajkowe mają przede wszystkim bardzo atrakcyjne kolory, dzięki użytym naturalnym barwnikom. Są zatem nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym ale również wolne od wszelkich sztucznych dodatków. Dzięki temu mamy pewność, że dajemy dziecku tort, który mu nie zaszkodzi. Można wybrać kolorystykę tortu zgodną z kolorami postaci z bajki. Jest to nawet wskazane, aby nie było wątpliwości, że jest to ta, a nie inna postać. Dodatkowo torty bajkowe nie muszą mieć klasycznych okrągłych kształtów i przybrać kształt postaci. W ten sposób staje się ona dla dziecka bardziej rzeczywista, a jego zachwyt wzrasta wraz z odkrywaniem kolejnych łudzących podobieństw.

Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu dziecka, a także jego rodziców. Uczczenie go wyjątkowym bajkowym tortem na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników imprezy, a przede wszystkim solenizanta. Mnogość smaków i rodzajów sprawia, że nawet najwspanialszy kształt znika w mgnieniu oka.