Włoska firma Dainese została założona przez 24- letniego entuzjastę motocykla. Najbardziej znana jest z ręcznie robionych skór i najwyższej jakości tkanin, z których wykonuje się różne akcesoria odzieżowe. Skórzane, czarne kurtki budziły od dawna zainteresowanie wśród klientów. Zobacz, jakie ciekawe innowacyjne rozwiązania proponuje Dainese.

Parę słów o historii

Dainese powstało w 1972 rok. Od tego momentu firma wciąż się rozwijała, budząc coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród fanów motocykli, ale także znanych sportowców. Jej produkty przyciągały uwagę. Ciągle pojawiały się kolejne innowacje, zwiększające bezpieczeństwo, na przykład protektor pleców, ochraniacze na kolana, stabilizator szyi czy zbroja kompozytowa. Potem pojawiły się rękawice ze sztywnym wkładem z węgla i kevlaru, buty z powłoką z węgla i kevlaru, a następnie buty noszone pod kombinezonem, a nie na zewnątrz. Wszystkie te innowacje były stosowane przez motocyklistów i sprawdziły się na torach wyścigowych.Nowe standardy bezpieczeństwa i komfortu wniosła zbroja wykonana metodą formowania wtryskowego w procesie powstawania sztywnej powłoki poliuretanowej.

Jakie rozwiązanie zyskało największej zunanie?

Jednak najbardziej nowoczesną i najważniejszą dla bezpieczeństwa innowacją jest system poduszek powietrznych, który po raz pierwszy zastosowany został w kombinezonie w 2000 roku. System ten opiera się na bazie GPS- u. Jego działanie polega na tym, że skomplikowany algorytm identyfikuje wywrotkę i momentalnie odpala „poduszki powietrzne”. Kombinezon po prostu błyskawicznie pęcznieje, chroniąc najbardziej narażone na uszkodzenia miejsca. Po kilkunastu sekundach powietrze uchodzi i można kontynuować jazdę. Jak więc widać jest to kombinezon z najwyższej półki. Świetnie uszyty ułatwia swobodę ruchów, a tytanowe ochraniacze ramion posiadają funkcję wentylacyjną, umożliwiającą wpuszczenie w razie potrzeby nieco chłodniejszego powietrza pod kombinezon.
Technologia nie z tej ziemi, prawda?
Taki kombinezon pewnie każdy motocyklista chciałby mieć, jednak jego cena jest bardzo wysoka. Za to w sklepach Dainese dostępnych jest mnóstwo innych atrakcyjnych akcesoriów. Warto wejść na strony internetowe i zapoznać się z ofertą.