Jak czyścić szklane powierzchnie?

Korzystanie z elementów szklanych jest niezwykle modnym oraz ciekawym rozwiązaniem. Jest ono wykorzystywane zarówno w mieszkaniach, jak i zakładach pracy czy biurowcach. Warto także dodać, że jednym z ciekawszych szklanych dodatków są przegrody szklane lub ściany dźwiękoszczelne- http://esglas.pl/oferta/sciany-dzwiekoszczelne/– które są niezwykle efektownym wyjściem. To idealna alternatywa dla nudnych, klasycznych ścian.
Jednak by odpowiednio zadbać o szkło niezbędna jest kompleksowa pielęgnacja. Warto więc zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Szkło

Jak dbać o czystość szkła? Przede wszystkim koniecznie trzeba dokładnie zabezpieczyć szkło. Jak to zrobić? Pomocna w tym celu jest impregnacja. Sam proces polega na stworzenie niewidocznej powłoki hydrofobowej. Zastosowanie takiego rozwiązania znacznie pomaga w dbaniu o czystość szkła. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia, kurz i inne nieczystości zbierają się znacznie wolniej.
Sama impregnacja nie jest skomplikowaną czynnością. Przed położeniem preparatu niezbędne jest dokładne oczyszczenie powierzchni, a po naniesieniu środka wypolerowanie przy wykorzystaniu miękkiej szmatki.

Czym oczyszczać szkło?

By dokładnie wyczyścić szkło ze wszelkich zabrudzeń niezbędne jest wykorzystanie specjalnych środków, które sprawdzą się podczas czyszczenia szklanych powierzchni. Warto ponadto dodać, że mycie szkła samą wodą całkowicie mija się z celem. Woda nie jest w stanie rozpuścić osadu znajdującego się na powierzchni.

Jednak już woda z octem bardzo dobrze sprawdzi się podczas oczyszczania. Wykorzystanie tej metody zapewni szkłu połysk i blask. W porównaniu do drogich środków, ten jest tanim sposobem, który wbrew pozorom nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu.

Kolejnym ze sposobów jest skorzystanie z płynu do mycia naczyń. Środek ten znajduje się w praktycznie każdej kuchni. Warto pamiętać by nie przesadzić z ilością płynu. Płyn do mycia naczyń jak detergent jest w stanie rozpuszczać tłuszcz, dzięki czemu idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia szkła.

Ostatnią z metod, która także dobrze się spisze jest spirytus. Wystarczy niewielka ilość nałożona na szmatkę by zapewnić szkłu blask.

Ściereczki

Oprócz doboru odpowiedniego środka, nie wolno również zapominać o wyborze prawidłowej ściereczki. Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii są zdecydowanie ścierki z mikrofibry bądź ręczniki papierowe. Oba rozwiązania są dobre ponieważ nie pozostawiają smug na szybach, niezależnie od tego, czy mówimy o przegrodach szklanych czy ściankach dźwiękoszczelnych.

Technika czyszczenia

Dobór przyborów jest najistotniejszym aspektem, jednak sama technika czyszczenia jest również ważna. Pamiętać należy by mycie jakichkolwiek szklanych powierzchni zacząć od samej góry. Rozpoczynając pracę od dołu będziemy zmuszeni zrobić to dwa razy.

Podsumowanie

Podsumowując, by zapewnić odpowiedni blask oraz przezroczystość szkłu niezbędna jest jego kompleksowa oraz częsta pielęgnacja. Ważne jest zastosowanie właściwych środków, ręcznika z mikrofibry czy papieru ręcznikowego. Po samym czyszczeniu warto zastosować impregnację, dzięki czemu na szkle będzie zbierać się znacznie mniej zanieczyszczeń. Stosując się do powyższych zasad bez najmniejszego problemu szkło będzie czyste i efektownie wyglądać.