Podnośniki koszowe są ostatnio bardzo popularne, nie tylko w firmach remontowo-budowlanych. Nic więc dziwnego, na rynku jest wiele wypożyczalni tych maszyn. Jaki podnośnik najlepiej sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie są rodzaje podnośników.

Jakie wyróżniamy typy podnośników koszowych?

Podnośniki koszowe to specjalne urządzenia, których głównym zadaniem jest wywindowanie pracownika na odpowiedni poziom, jednocześnie zapewniając mu bezpieczeństwo. Sama konstrukcja składa się z wysięgnika, który jest mocowany na podwoziu samochodowym. I wszystkie posiadają kosz, którego zadaniem jest chronienie pracownika. Ma on specjalne barierki, dzięki którym masz pewność, że nie dojdzie do żadnej tragedii. I choć pod względem kosza podnośniki koszowe praktycznie nie różnią się od siebie, to ze względu na rodzaj ramienia, możemy już podzielić te maszyny na kilka typów. Przede wszystkim mamy podnośniki nożycowe. Według specjalistów jest to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań, które jest stosowanie we wnętrzach. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że ramię unosi się wyłącznie w pionie, dzięki czemu tego rodzaju rozwiązanie doskonale sprawdza się w wąskich przejściach. Alternatywą dla tego rodzaju maszyny, są podnośniki teleskopowe. Z kolei one mają ramię, które wydłuża się przez wysuwanie poszczególnych elementów z wnętrza większego, poprzedzającego segmentu. Do zalet tego rozwiązania wlicza się przede wszystkim spory zasięg. Jest to idealne wyjście w miejscach, w których nie ma możliwości ustawienia samochodu z podnośnikiem, który stoi bezpośrednio przy ścianie. Jednak najwięcej możliwości stwarzają podnośniki nożycowo-teleskopowe. Jest to rozwiązanie, które ma zarówno duży zasięg, jak i spore możliwości manewrowania ramieniem.

Czemu warto stawiać na podnośniki koszowe?

Czemu warto postawić na wynajem podnośników koszowych w Katowicach lub innych miastach Polski? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Przede wszystkim tego typu urządzenia są bardzo praktyczne. Nie tylko zapewniają pracownikowi bezpieczeństwo, które w końcu jest najważniejsze, ale też oferują mu komfort pracy. To bardzo solidne i stabilne rozwiązanie, więc nic dziwnego, że stawia na nie coraz więcej firm remontowo-budowlanych. Jednak nie tylko oni dzwonią do wypożyczalni, które oferują wynajem podnośników koszowych Katowice. Ich numer chętnie wybierają zakłady energetyczne, firmy zajmujące się pielęgnacją zieleni czy też monterzy reklam.