Zaćma to niebezpieczna choroba, ale na szczęście można ją wyleczyć. W jaki sposób? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj ten artykuł.

Operacja – czy to konieczność?

Bardzo dobre wyniki daje zawsze chirurgiczne usunięcie katarakty. Następnie dochodzi już do wszczepienia sztucznej soczewki. Gdy jednak mimo całej tej operacji nie doszło w żadnym wypadku do poprawy ostrości wzroku, to bardzo jest możliwe, że współistnieją także inne choroby w postaci zarówno zwyrodnienia siatkówki, jak i braku nerwu wzrokowego. Operację zaćmy można wykonywać tylko i wyłącznie raz. Dlatego też podobnie jest ze sztuczną soczewką, którą wszczepia się do oka raz i na zawsze. Istnieją jeszcze powikłania pooperacyjne, jednak pojawiające się naprawdę bardzo rzadko. W niektórych wypadkach mogą one nawet zagrażać naszemu życiu. Gdy dojdzie chociażby do krwotoku do wnętrza gałki ocznej, to wtedy mogą pojawiać się naprawdę poważne problemy.

Usuwanie zaćmy – dowiedz się więcej

Oczywiście przy pewnej grupie pacjentów zaraz po przebytej operacji mogą pojawiać się takie schorzenia jak częściowe zmętnienie tylnej torebki soczewki. Wtedy właśnie w bardzo wielu przypadkach chory ma konkretnie wrażenie zamglenia i widzenia jak na początku zaćmy. Jednak bez wątpienia możemy to wyleczyć przy pomocy lasera, którym właśnie robi się otwór bezpośrednio w zmętniałej torebce. W ten prosty sposób pooperacyjna ostrość wzroku, zostaje potem przywrócona do stanu naturalnego. Leczenie zaćma NFZ może odbywać się na bardzo wiele sposobów. Jednak najważniejsze, że pacjent kompletnie nic nie płaci. Z tego też powodu tak wiele Polaków stawia na leczenie zaćma NFZ. Po operacji najczęściej jest on jeszcze poddawany badaniu kontrolnemu. Od razu w pierwszym dniu po takim zabiegu. Chorzy do tego jeszcze zdecydowanie powinni przyjmować krople razem z antybiotykiem i steroidami. Najlepszy skutek przyniesie ich przyjmowanie przez około 4 tygodnie po operacji. Zawsze też przynajmniej do trzech miesięcy po zabiegu. trzeba kompletnie unikać wysiłku fizycznego. Nikt z nas kompletnie nie ma wpływu na występowanie zaćmy. Można wyłącznie unikać szkodliwego promieniowania albo palenia papierosów. Dlatego w szczególności powinniśmy to mieć na uwadze. Jednak zaćma jest do wyleczenia. Warto stawiać na sprawdzone rozwiązania.