Bez wątpienia bardzo trudno jest dobrać odpowiednie soczewki. Na rynku mamy ich bowiem dostępne bardzo wiele rodzajów. Mamy zarówno soczewki kontaktowe Gliwice jednodniowe, miesięczne, sferyczne, toryczne, twarde oraz miękkie. Oczywiście trudno jest z tak szerokiej gamy, a także niezwykle różnorodnej wybierać coś odpowiedniego dla siebie.

Różne rodzaje soczewek

Aktualnie mamy ich podział ze względu na bardzo różne kryteria. Możemy je podzielić ze względu na zarówno materiał, z którego zostały wykonane, a także czas i tryb noszenia oraz ich przeznaczenie. To jest bowiem podstawa. Twarde egzemplarze najczęściej wykonywane są ze szkła organicznego. Oczywiście polimetakrylanu metylu ze stosunkowo dobrej przyczepności tlenu oraz wysokiej sztywności. O wszystkich tych rzeczach warto jest wspomnieć. Ze względu jednak na znacznie mniejszy komfort użytkowania w porównaniu do soczewek miękkich są zdecydowanie coraz mniej popularne. Wykorzystuje się je głównie właśnie wtedy,gdy nie ma już możliwości przeprowadzenia korekcji wzroku soczewkami miękkimi.

Rozwiązanie najbardziej higieniczne

Mamy również soczewki jednodniowe i jednorazowe. Jak oczywiście sama nazwa wskazuje, są one do jednorazowego użytku. Po zdjęciu z oka należy je natychmiast wyrzucić. Soczewki jednodniowe w żadnym wypadku nie będą od nas wymagać pielęgnacji. Jest to jednocześnie najzdrowszy i najbardziej higieniczny system wymiany soczewek. Oczywiście ten rodzaj jest szczególnie polecany wszystkim tym osobom, które do tej pory nie nosiły soczewek oraz szukają przede wszystkim alternatywy dla okularów. Te wszystkie osoby, które regularnie noszą soczewki kontaktowe Gliwice oczywiście, cenią sobie szczególnie brak konieczności pielęgnacji. Codzienna wymiana soczewek zawsze gwarantuje brak efektu starzenia się soczewki oraz powstawania osadów powierzchniowych. W rezultacie czego możemy bez najmniejszych problemów czuć doskonały i niezmienny komfort. I to już zupełnie niezależnie od tego, jak długo w ciągu dnia je nosimy. Mamy nawet wielodniowe i wielokrotnego użytku, które są coraz chętniej wybierane.