Wybór ogrodzenia oraz bramy to niezwykle ważna decyzja, która wpływa nie tylko na wygląd posesji, ale również jej bezpieczeństwo, czy też komfort użytkowania. Musi być ono trwałe i solidne, tak aby przetrwać uszkodzenia mechaniczne, a także powstałe w wyniku oddziaływania czynników atmosferycznych. Nie można również nie wspomnieć o naturalnej korozji. Co jeszcze wziąć pod uwagę, gdy chcemy kupić bramę? Więcej informacji w tym tekście lub na stronie: http://www.bramykolobrzeg.pl/.

O czym nie wolno zapomnieć?

Ważne jest, aby ogrodzenie było wykonane z materiałów powlekanych powłokami antykorozyjnymi. Dzięki temu dłużej zachowają swój perfekcyjny stan. Istotny jest nie tylko wybór konkretnego modelu, ale również prawidłowy montaż. Jest to szczególnie istotne w przypadku bram na posesję. Należy wybierać wyłącznie sprawdzone i cieszące się uznaniem zakłady. Jest to gwarancja tego, że jakość usług będzie na najwyższym poziomie. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Wiśniowski serwis oraz montaż bram i ogrodzeń posesyjnych. Jest to firma, która od ponad dwudziestu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów. Wynika to nie tylko z dużego doświadczenia, ale również szerokiej wiedzy i zakresu kompetencji.

Brama przesuwna

Wybierając bramę do swojej posesji należy zwrócić uwagę nie tylko na jej solidność i precyzyjne wykonanie, ale również sposób działania. Można wyróżnić dwa podstawowe modele bram tj. skrzydłowe oraz przesuwne. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb i preferencji. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która z nich jest lepsza.

Brama przesuwna jest z pewnością opcją dla osób wymagających. Jest to konstrukcja, która wymaga zastosowania specjalistycznych prowadnic. Są one mocowane do podłoża, więc niezwykle istotnym jest, aby było ono odpowiednio przygotowane przez fachowców. W innym przypadku brama po prostu nie będzie prawidłowo działać. Dokładnie wyrównany teren jest gwarancją tego, że przęsło będzie płynnie i bezproblemowo się przesuwać.

Dobrą alternatywą dla standardowych modeli przesuwnych są konstrukcje samonośne. Nie wymagają one stosowania prowadnic, więc ich montaż jest łatwiejszy. Ich praca jest niezwykle cicha oraz sprawna. Ryzyko awarii jest minimalne. Ponadto są one bardziej komfortowe w użytkowaniu. Dzięki braku prowadnic unika się np. ich oblodzenia, które tamuje przesuw przęsła. Samonośna brama przesuwna umieszczona jest zazwyczaj kilka centymetrów nad gruntem, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zalegający lód, czy też śnieg. Niezależnie od okoliczności jej otwieranie oraz zamykanie przebiega zgodnie z założeniem. Taki model sprawdzi się jednak wyłącznie w miejscach, gdzie jest wystarczająca ilość przestrzeni. Trzeba posiadać wystarczającą ilość wolnego miejsca, tak aby brama mogła się swobodnie przesunąć podczas otwierania. Jest to tzw. przeciwwaga, która wynosi około jednej trzeciej długości całego przęsła. Jest to niewielkie ograniczenie, jednak należy o nim pamiętać.

Brama skrzydłowa

Bramy skrzydłowe są niezwykle popularne. Wyróżniają się one prostym, a także niezawodnym działaniem. Pomimo upływającego czasu ten model cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Brama składa się z dwóch skrzydeł, które umieszczone są na stalowych lub murowanych słupach. Ich poruszanie się jest możliwe dzięki zawiasom, które umieszczane są w osi bramy. Duża zaletą jest fakt, że taka brama odznacza się niezwykle niskim poziomem awaryjności. Jest to opcja dla wszystkich, którzy obawiają się nowoczesnych rozwiązań.

Minusem bramy skrzydłowej jest to, że po otwarciu zajmuje ona dużo miejsca na posesji. Trzeba to zaakceptować lub po prostu zamykać bramę po każdym wyjeździe z posesji. Może być to dość uciążliwe, szczególnie dla osób, które wyjeżdżają i wjeżdżają na posesję kilka razy dziennie.

Warto zdecydować się na model, który posiada stopkę zabezpieczającą przez niespodziewanym zamknięciem się skrzydła. Jest to bardzo przydatne podczas silnych wiatrów, gdy ciężko utrzymać jest bramę w stabilnym położeniu. Złożenie się skrzydeł podczas wjeżdżania, czy też wyjeżdżania z posesji może spowodować dotkliwe uszkodzenia pojazdu. Lepiej zabezpieczyć się na taką okoliczność.