W jaki sposób pomóc gminie w poprawieniu warunków, szczególnie w zakresie sportu i rekreacji? Czy mieszkańcy mogą mieć na to jakikolwiek wpływ? Czym tak naprawdę jest budżet obywatelski?

Sposób na aktywizację mieszkańców

Budżet obywatelski polega na włączeniu mieszkańców w tworzenie przestrzeni i życia publicznego. Korzystając z budżetu obywatelskiego warto pomyśleć o potrzebach dzieci i młodzieży. Zwrócić uwagę na ich odpowiedni rozwój. W dzisiejszych czasach dzieci spędzają godziny przed ekranami komputerów. Grają w brutalne, ociekające krwią gierki, które w ich umyśle powodują nieodwracalne zmiany. Ma to zły wpływ na ich psychikę oraz kondycję fizyczną. Zamiast tego powinny zażywać więcej ruchu, szczególnie na świeżym powietrzu. Najlepszym sposobem aby zachęcić młodzież do sportu i rekreacji jest budowa obiektów takich jak plac zabaw z budżetu obywatelskiego, boiska do gry w piłkę nożną, a nawet drążków do ćwiczeń gimnastycznych, stołów umożliwiających grę w ping-ponga oraz w piłkarzyki.

Nowe miejsca cieszą oczy

Takie miejsca nie tylko skłaniają do aktywności fizycznej, ale również przepięknie wyglądają, poprawiając wizerunek miasta. Ich piękna kolorystyka i elementy dekoracyjne z przeróżnymi motywami ożywiają otoczenie. Takie obiekty łączą pokolenia, ponieważ do zabawy mogą włączyć się również starsi. Mnóstwo szkół i przedszkoli nie posiada takich obiektów. Plac zabaw z budżetu obywatelskiego umożliwi dzieciom zabawę i możliwość rozwoju. Teraz obywatele mają ogromny wpływ na wygląd swojego miasta oraz całej gminy. Korzystajmy z takich możliwości dla dobra całej gminy oraz naszych dzieci. Na takim placu zabaw znajdują się przeróżne urządzenia, drabinki oraz ścianki do wspinaczki. Karuzele, wiszące pomosty, elementy sprawnościowe, różnego rodzaju huśtawki oraz piaskownice. Nasze dzieci będą zachwycone zabawą w takim miejscu i nie będą narzekać na nudę. Dla większego bezpieczeństwa na każdym placu zabaw znajduje się tablica informacyjna oraz regulamin. Ponadto wszystkie urządzenia znajdujące się na placu przechodzą wcześniej odpowiednie testy bezpieczeństwa i wytrzymałości.