Telefon to urządzenie jednocześnie przełomowe i traktowane jako coś zupełnie normalnego. Zwłaszcza współczesne młode pokolenia nie wyobrażają sobie życia bez telefonu. Z biegiem czasu pełni on zresztą coraz to nowsze funkcje.

Telekonferencja znaczy wiele

Jednym z popularniejszych ułatwień, docenianych głównie w świecie biznesu, jest telekonferencja. Dzięki niej można w prosty sposób skontaktować się z klientami, dostawcami czy partnerami biznesowymi bez konieczności wychodzenia z gabinetu. Co więcej, często w takiej rozmowie udział biorą dziesiątki osób, rozsianych po różnych częściach globu. Ich spotkanie twarzą w twarz byłoby bardzo trudne, rozmowa przez telefon pozwala natomiast uzgodnić szczegóły szybko i bez większych problemów. Warto jednak zwrócić uwagę, że już zwykła telefoniczna konwersacja pomiędzy dwiema osobami jest trudna. Nie widzi się swojego rozmówcy, nie zawsze zatem udaje się unikać wtrąceń czy przerywników. Jak więc w takim razie brzmi odpowiedź na pytanie: Telekonferencja jak zrobić?

Punktualność

Telekonferencja to jeszcze większe wyzwanie, ponieważ niekiedy bierze w niej udział naprawdę spora grupa ludzi. Każdy musi wówczas znać swoje miejsce i rozumieć ogólne zasady komunikacji. Za ich przestrzeganie powinien odpowiadać organizator konkretnej telekonferencji. Zanim przystąpi się do rozmowy o poszczególnych punktach, należy przedstawić wszystkich rozmówców i zwrócić uwagę, jeżeli kogoś nie ma na linii. Wbrew pozorom, kurtuazja w takim wypadku nie wymaga czekania na spóźnialskiego. Telekonferencja jak zrobić to pytanie, które wymaga zwrócenia uwagi na nomem omen wagę czasu. Terminowość jest tu kluczowa, ponieważ poszczególni uczestnicy mają często bardzo napięty grafik działania. Rozmowa przez telefon wymaga cierpliwości, ale także słuchania. Jeżeli każdy będzie tylko mówił, ale nie dostrzeże znaczenia słów innych uczestników, telekonferencja będzie zapewne mijać się z celem. Poza tym ważne jest tu wcześniejsze ustalenie zasad rozmowy. Prowadzący powinien być człowiekiem kreatywnym i obdarzonym autorytetem. W jego gestii leży również organizowanie przerw.