Zaawansowane technologicznie urządzenia bezprzewodowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie w lokalach gastronomicznych każdej wielkości. Odpowiednie systemy przywoławcze pozwalają klientom na szybkie i wygodne wezwanie kelnera. Wezwanie określonego pracownika możliwe jest przy pomocy odpowiedniego nadajnika fal radiowych, który znajduje się przy każdym stoliku obecnym na sali. Zobacz, czy jest to rozwiązanie, na które warto postawić.

Funkcjonalność systemu

Tego typu urządzenia bardzo często wyposażone są w kilka przycisków definiowalnych. Mogą one być wykorzystane na przykład do przywołania kelnera celem złożenia zamówienia, złożenia prośby o rachunek czy też złożenia prośby o wezwanie kierownika danej restauracji. Kiedy klient wciśnie określony przycisk przywoławczy, za pomocą nadajnika wysyłana jest odpowiednia wiadomość do systemu z monitoringiem, który instalowany jest w miejscu widocznym dla wszystkich pracowników sali. Monitor wyświetla numer stolika oraz rodzaj życzenia wysłanego przez gościa lokalu. Widząc ten komunikat na monitorze, odpowiedni pracownik może szybko wykonać żądanie klienta. Realizacja tej usługi jest stale analizowana przez system, co sygnalizuje pracownikom podświetlenie na monitorze. Jeżeli czas reakcji pracownika na prośbę klienta zostanie przekroczony, systemy przywoławcze</a wysyłają odpowiednią wiadomość na pager kelnera.

Zwiększenie efektywności w lokalu

Wysokiej jakości systemy przywoławcze pozwalają na bardzo skuteczne zwiększenie liczby odwiedzających lokal gości, a także średniej wartości wystawianych im rachunków. Korzyścią dla klientów jest komfort wyboru, dzięki czemu mogą oni skorzystać z obsługi w odpowiednim momencie. Skraca to również czas reakcji na wezwanie każdego kelnera, co przyczynia się do szybszej obsługi gości oraz o wiele większej satysfakcji konsumentów. W ten sposób zwiększa się zysk w lokalu gastronomicznym. Przyspieszenie obsługi gości w bezpośredni sposób zwiększa rotację stolików i poprawia jakość obsługi. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wielu stałych i zadowolonych klientów.