Swego czasu niezwykle interesowało mnie organizowanie pracy w korporacjach i metodyki jakie są do tego wykorzystywane. Warto tutaj zauważyć, że mimo, iż poświeciłem wiele czasu na rozwijanie się w tym zakresie, nadal wiele rzeczy jest dla mnie niejasne lub też po prostu nowe. Na szczęście, dzięki takim możliwościom, jak szkolenia JIRA, mogę cały czas poszerzać swoją wiedzę.

Informatyka i nowoczesna technologia to dynamiczna dziedzina

Jest to jedna z tych dziedzin w której bardzo trudno osiągnąć jakiś poziom ekspercki lub czuć się pewnym swoich informacji. Zapewne nie jestem jedyną osobą, która zauważyła taki stan rzeczy, ponieważ ludzie z którymi często przebywałem na spotkaniach tego typu potwierdzają, iż mają podobne odczucia. Myślę, że podobnego typy dziedzin jest o wiele więcej i jeśli rozwijasz się w jednej z nich, znasz temat doskonale.

Cały czas staram się rozszerzać swoją wiedzę

Ostatnio w organizacjach IT, niezwykle popularna staje się metodologia Agile i z nią związane procesy. Jest to całkowicie nowy sposób pracy, który został głównie oparty na założeniach zdefiniowanych przez inżynierów. Tym różni się od innych metodyk tego typu, że nie powstał w warstwie menadżerskiej, ale przyszedł „od dołu”, od ludzi pracujących nad danym rozwiązaniem. Co za tym idzie, możemy spotkać w nim rozwiązania, nie widoczne wcześniej nigdzie indziej. Sam dzień pracy ma w sobie różnego rodzaju spotkania gwarantujące odpowiednie planowanie czasu pracy w ramach danego projektu jak i sporządzanie retrospektyw, nasuwających wnioski odnośnie poprawy planowania pracy. Przyspiesza to pracę nad podobnym produktem w następnych fazach. Praca podzielona jest na tzw. Sprinty, które mogą trwać i zazwyczaj trwają około 2 tygodni. Ostatnio dowiedziałem się na ten temat sporo, uczęszczając na szkolenia JIRA, które rozwinęły moją wiedzę w tym zakresie.
Ułatwia to też dogadywanie specyfikacji danego produktu/usługi z klientem. Jeśli pracujecie w branży informatycznej a szczególnie w branży deweloperskiej, myślę, że warto rozważyć taką formę pracy, gdyż przyspieszy ona realizację danych założeń i ułatwi Wam samoorganizację wewnątrz zespołu. Zauważyłem, że w internecie znajduje się coraz więcej ofert szkoleń z tego zakresu i w mojej ocenie warto się nimi zainteresować, tak jak mnie zainteresowały szkolenia JIRA. Jeśli macie jakieś pytania w tym zakresie, dajcie mi proszę znać.