Zamawiając tort na chrzesthttp://tortyjakmarzenie.pl/pl/c/Torty-na-chrzest/21 – swojej pociechy, chce się, by był wyjątkowy i oddawał wagę pierwszego ważnego wydarzenia po narodzinach w życiu dziecka. Najczęściej wybiera się więc projekty tortów ozdobionych cukrową masą plastyczną, co daje duże możliwości personalizacji projektu.

Jakie torty warto wybrać? Przeczytaj nasz tekst i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Spersonalizowane torty na Chrzest dziecka

Często rodzice wybierają własne projekty. Wzorem tortów komunijnych można zamówić tort w kształcie księgi z zapisaną datą chrztu oraz imieniem dziecka. Innym pomysłem może być tort w kształcie chrzcielnicy. Innym pomysłem może być wykonanie tortu z trójwymiarową cukrową figurką dziecka. Częstym pomysłem jest umieszczenie na torcie atrybutów chrzcielnych czyli szatki oraz świecy. Dobrym rozwiązaniem może być również wybór projektu zawierającego Anioła Stróża i dziecko, jako symbolikę Dziecka Bożego, a także zmycia grzechu pierworodnego.

Modne są również baśniowe i jednocześnie posiadające ukryte znaczenie wzory z rozwiniętymi kwiatami i śpiącymi pośród płatów dzieci. Ma to symbolizować rozkwitanie nowego życia. Oczywiście, nie brakuje również motywów bajkowych i typowo dziecięcych z misiami oraz smoczkami. Wybór motywu na torcie jest zależny tylko i wyłącznie od wyobraźni jaką dysponujemy, gdyż mistrzowie cukiernictwa są w stanie wykonać nawet najbardziej wymyślne projekty.

Klasyczne torty – uniwersalne wzory

Torty na Chrzest, których dekoracyjna warstwa wykonana jest z masy plastycznej najczęściej posiadają trójwymiarowy dodatek w postaci cukrowych bucików dziecka. Do tego dodawana jest kokarda oraz perełki. Tort może być wykonany w niebieskiej bądź różowej tonacji kolorystycznej, co ma odnosić się do płci dziecka. Torty są najczęściej okrągłe i dodatkowo posiadają stosowny do okazji napis, zawierający imię dziecka oraz datę Chrztu Świętego.

Wybór smaków dla każdego – tortyjakmarzenie.pl

Podobnie jak torty na Komunię, te wybierane na Chrzest często są bez alkoholu. Można wybrać klasyczne smaki tortów, rzadziej spotykane bądź owocowe. Dla miłośników czekolady polecany jest tort węgierski o smaku czekoladowym, w którym biszkopty kakaowe przełożone są musem pośród którego znajdują się wiśnie.

Innym smakiem dla fanów klasyki jest tort pralinowy. Charakterystyczny smak nadaje mu warstwa pralinowa z orzechów laskowych oraz mus z belgijskiej czekolady z frużeliną wiśniową, które znajdują się pomiędzy kakaowymi biszkoptami. Dzieci w sposób szczególny mogą sobie upodobać tort o smaku chrupek. Jeśli chce się zadowolić najmniejszych gości, warto zdecydować się na ten smak. Biszkopty kakaowe są w nim przełożone chrupiącym karmelowym nadzieniem, a także śmietaną o smaku waniliowym. Z kolei całość oblana jest mleczną czekoladą.

Również tort tradycyjny jest odpowiednim wyborem dla czekoladowych łasuchów. Ciemny i jasny biszkopt są w nim przełożone kremem o smaku waniliowym oraz kremem czekoladowym. Akcent stanowi tu dodatek bakalii. Jeśli preferuje się torty śmietanowe, można wybrać jeden spośród trzech smaków: szwardzwaldzi, w którym dodatkiem jest również frużelina wiśniowa, kajmakowy – z kajmakiem i prażonymi migdałami, a także śmietanowo-owocowy – z brzoskwinią, ananasem i mandarynką. Dla miłośników owocowych smaków gratką może być również tort o smaku malina-marakuja, a także cynamon-gruszka.

Torty na Chrzest według własnego projektu to wspaniały pomysł na zwieńczenie wyjątkowego dnia, jakim jest Chrzest Święty dziecka. Będąc Chrzestnym również można podarować taki tort w prezencie. Nie tylko wspaniale wygląda, ale przede wszystkim doskonale smakuje. W dodatku nie trzeba martwić się o jego dowiezienie do domu, gdyż tort zostanie nam dostarczony na wybraną przez nas datę. Do tortu można zamówić również kartkę, a także okolicznościową fontannę tortową, bądź świeczkę okolicznościową. Nie musimy się również martwić o to, że tort nam się zmarnuje, ponieważ wszyscy z pewnością będą się nim zajadać, a poza tym można zamówić tort na 10, 16 lub 24 kawałki, w zależności od ilości gości na Chrzcie. Organizacja Chrztu, dzięki możliwości zamówienia tortu z dowozem do domu, zostaje pozbawiona choć jednego problemu.